Plaża miejska

, 2.01.2015

 

Plaża miejska w Zalesiu znajduje się w odległości ok. 3 km od Barczewa (dawniej Wartembork, niem. Wartenburg in Ostpreussen) –miasto w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Barczewo. W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. olsztyńskiego. Miasto położone jest na Warmii nad rzeką Pisą Warmińską. Ośrodek usług, drobnego przemysłu: drzewnego, metalowego, chemicznego, włókienniczego oraz spożywczego.
Położona jest nad jeziorem Orzyc Wielki – jezioro w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Barczewo.
Orzyc ma powierzchnię 57,6 ha. Długość zbiornika wynosi 1,35 km, szerokość natomiast 0,45 km. Głębokość średnia jeziora to 4,6 m, a maksymalna 11,5 m. Orzyc jest położony w odległości około 2 km w kierunku wschodnim od Barczewa. Od strony południowej do zbiornika wpływa struga z jeziora Orzyc Mały (Orzyczek), od północy znajduje się ujście wody prowadzące kanałem do rzeki Pisy. Linia brzegowa o długości 3,8 km rozwinięta jest słabo, zawiera dwa półwyspy. Brzegi łagodne, jedynie po stronie zachodniej w niektórych miejscach strome. Na północnym brzegu miejscowość turystyczna Zalesie.
Przez Orzyc prowadzi szlak kajakowy. W jeziorze obecne są następujące gatunki ryb: sandacze, szczupaki, leszcze, płocie i węgorze.
Plaża została zmodernizowana w 2014 roku. Powstał nowoczesny pływający pomost oraz siłownia zewnętrzna. Plażę otacza las sosnowo-świerkowy. Całość jest ogrodzona.

 

 

 

 

 

Możliwość komentowania Plaża miejska została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.