Szlak św. Jakuba

, 24.10.2017

Szlak św. Jakuba

Wipsowo

Wędrując szlakiem w Wipsowie po prawej stronie mijamy jezioro Wipsowo, a następnie idąc ul. Jeziorną po 500 m skręcamy w prawo. Po następnych 500 m po lewej stronie zostawiamy stację PKP i przechodzimy przez przejazd kolejowy. Za torami skręcamy lekko w prawo, wchodzimy do lasu w drogę utwardzoną. Po 2 km przekraczamy rzeczkę Wipsówkę. Szlak dalej prowadzi w pobliżu torowiska w kierunku południowo-zachodnim. Po kilku chwilach wychodzimy z lasu tuż przed wsią Ruszajny.

 

Ruszajny

Szlak tuż za wsią skręca w prawo i prowadzi pod wiaduktem pod drogą krajową nr 16, a 500 m dalej wchodzimy do Barczewa.

 

Barczewo

Szlak w Barczewie prowadzi ul.Wiśniową, następnie skręca w prawo w ul. Słowackiego i po chwili w lewo w ul. Lipową. Idąc dalej ulicą Niepodległości mijamy amfiteatr i staw młyński. Następnie z ulicy Nowowiejskiego, za kościołem Św.Anny skręcamy w lewo w ul.Mickiewicza. Po 150 m mijamy po lewej stronie Ratusz. Po chwili skręcamy w prawo w ul. Obrońców Warszawy, która za 200 m przechodzi w ul. Olsztyńską. Przechodzimy przez rzekę Kiermas. Idąc dalej ulicą Olsztyńską w kierunku zachodnim dochodzimy do miejscowości Wrócikowo.

 

Wrócikowo

Wędrujemy po polnej drodze w kierunku południowo-zachodnim, w kierunku Olsztyna, wzdłuż drogi krajowej nr 16. Po chwili dochodzimy do skrzyżowania we wsi Łęgajny.

 

Łęgajny

We wsi przystanek PKS, szkoła, kościół, zabytkowa kapliczka. Szlak skręca w prawo i przechodzi przez skrzyżowanie świetlne. Przechodzi przez centrum wsi. Po 800 m skręca lekko w prawo w drogę gruntową, a za 500 m przechodzi przez przejazd kolejowy. Za przejazdem skręca ostro w lewo. Po 1,5 km szlak wkracza do lasu, 4,5 km dalej wchodzi do wsi Zalbki.

Źródło: http://www.szlaki.mazury.pl/Ketrzyn-Sw-Lipka-Reszel-Lutry-Wipsowo-Barczewo-…/szlak-137

 

 

 

 

Możliwość komentowania Szlak św. Jakuba została wyłączona

Możliwość komentowania jest wyłączona.