Mistrzostwa Świata w szermierce

W dniach od 06 do 12 kwietnia w Toruniu odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w szermierce. Po całym roku ciężkich eliminacji krajowych i światowych udało się zakwalifikować Cezaremu Białeckiemu na ten najbardziej prestiżowy turniej o najwyższym poziomie trudności.
W tym turnieju Czarek reprezentował nasz kraj w szabli. Nasi zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów, dlatego też wynik Czarka 113 miejsce i 15 miejsce drużynowo jest odzwierciedleniem aktualnej sytuacji w męskiej szabli. Dla każdego zawodnika uprawiającego sport udział w Mistrzostwach Świata jest spełnieniem marzeń i celem do którego dążą. Czarek po raz szósty z rzędu zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata, świadczyć może to o jego stabilności i ukształtowanej formie. Dla młodego barczewianina, który rozpoczynał swoją przygodę z szermierką w UKS Hajduczek Olsztyn, wiązało się to
z trudną decyzją przeprowadzki w młodym wieku do Warszawy. Jego determinacja w uprawianiu tego sportu doprowadziła go do sukcesów, które osiągnął reprezentując nasz kraj w Mistrzostwach Świata.

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

dav
«
»
Możliwość komentowania Mistrzostwa Świata w szermierce została wyłączona

, 11.04.2019

Możliwość komentowania jest wyłączona.