Puchar Świata juniorów w szabli.

W dniu 15 listopada w niemieckiej miejscowości Dormagen odbył się Puchar Świata juniorów w szabli. W turnieju wystartowało 160 szablistów w tym mieszkaniec Warmii Cezary Białecki. Poziom turnieju jak przystało na puchary świata był bardzo wysoki.
Każda wygrana walka w grupie była bardzo istotna do rozstawienia do walk pucharowych. Czarek wygrał 3 walki na 6 stoczonych, co dało mu awans do fazy pucharowej.
Pierwszym przeciwnikiem Czarka w pucharach był reprezentant Egiptu. Pojedynek był bardzo wyrównany i nerwowy ze względu na temperament obu zawodników oraz świadomością, że przegrana walka kończyła występ w tym turnieju. Większą wytrzymałością na stres wykazał się Czarek wygrywając spotkanie 15-12.
Następnym przeciwnikiem Czarka był reprezentant gospodarzy, który po walkach grupowych był rozstawiony z numerem trzecim. Faworytem był Niemiec i nie zawiódł swoich kibiców pokonując Czarka 15-13. Po tej walce Czarek zakończył turniej na 52 miejscu, a jego przeciwnik z Niemiec jak się okazało w późniejszym czasie zakończył turniej na 3 miejscu.

 

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

«
»
Możliwość komentowania Puchar Świata juniorów w szabli. została wyłączona

, 18.12.2018

Możliwość komentowania jest wyłączona.