Puchar Świata Juniorów w Szabli

W dniach 10-11 luty we Francuskiej miejscowości Dourdon odbył się Puchar Świata Juniorów w szabli. W reprezentacji Polski wystąpił mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki. Po walkach grupowych Czarek z bilansem 4 wygranych i 2 porażkach pewnie awansował do fazy pucharowej, gdzie niestety napotkał na swojej drodze medalistę Mistrzostw Europy reprezentanta Rosji. Po bardzo wyrównanej walce niestety Czarek przegrał tan pojedynek 15-14 i zajął ostatecznie 74 miejsce
w stawce 160 najlepszych szablistów świata. Ogólnie patrząc na wyniki naszych reprezentantów Czarka wynik był drugim z reprezentacji Polski. Najlepszym z Polaków okazał się Karol Lademann, który zajął 70 miejsce.

Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. W pierwszej walce nasza reprezentacja spotkała się z gospodarzami tego turnieju, którzy byli faworytami tego pojedynku. Niespodzianki nie było nasza drużyna przegrała 45-35 i to zamknęło drogę do najlepszej ósemki turnieju. W następnych pojedynkach o dalsze miejsca turnieju ulegliśmy reprezentacji Hiszpanii i Anglii. W ostatnim pojedynku w turnieju drużynowym pokonaliśmy reprezentacje Arabii Saudyjskiej i ostatecznie zajęliśmy 15 miejsce. Nasza reprezentacja po słabym występie we Francji utrzymał jednak 6 miejsce w rankingu światowym juniorów w szabli.

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

«
»
Możliwość komentowania Puchar Świata Juniorów w Szabli została wyłączona

, 13.02.2018

Możliwość komentowania jest wyłączona.