Rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaże Barczewskie”.

1 lutego w Urzędzie Miejskim odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaże Barczewskie”. Pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku i ma na celu ukazanie piękna miasta i Gminy Barczewa.

W tegorocznej edycji, organizowanej przez Centrum Kulturalno – Biblioteczne w Barczewie, wzięło udział jedenastu uczestników, którzy nadesłali siedemdziesiąt fotografii.

Jury w składzie:

Przewodniczący – Zbigniew Kozłowski

Członek Komisji Sportu,Turystki, Kultury i Promocji Rady Miejskiej w Barczewie – Anna Wojszel

Przewodniczący Komisji Sportu,Turystki, Kultury i Promocji Rady Miejskiej w Barczewie – Adam Dowgiałło, postanowili przyznać nagrody główne:


I – miejsce – Paweł Wyrzykowski za zdjęcie “Portret z Ramsówka”
II – miejsce – Marek Kojro – “Czarne jeziorko – J. Persz”
III – miejsce – Marek Sowa – “Chóry w Barczewie”
Paweł Oleszczuk – bez tytułu

Wyróżnienia:
Paweł Oleszczuk – bez tytułu
Paweł Wyrzykowski – “Kościół w Bartołtach Wlk.”

Zwycięzcą głosowania internetowego zostało zdjęcie Pawła Wyrzykowskiego “Portret z Ramsówka”. Wielkie brawa 🙂

Pan Burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski, pogratulował Zbyszkowi Kozłowskiemu, który od dziesięciu lat organizuje konkurs „Pejzaże Barczewskie” – artyście pełnego pasji i zaangażowania. Otrzymał przepiękny album Zdzisława Beksińskiego.

Konkurs zawsze jest otwarty dla wszystkich, którzy kochają fotografie, którzy szukają nowych środków wyrazów. Przytoczę słowa Henriego Cartier – Bresson „Fotografia to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia”.

Również Pan Burmistrz wręczył nagrodę specjalną w postaci albumów Zdzisława Beksińskiego panu Markowi Kojro, który dzięki “aparatowi zamienia się w turystę wędrującego po rzeczywistości innych ludzi, a ostatecznie po własnej”. (cyt. Suzan Sontag)

Dziękujemy zwyciężczyniom, dziękujemy za wszystkie fotografie, za promowanie Miasta i Gminy Barczewo. Życzymy wytrwałości i sukcesów w kolejnych zamierzeniach.

A wszystkim gościom, przyjaciołom dziękujemy, za przybycie 🙂

w tym dniu 🙂

 

 

 

«
»
Możliwość komentowania Rozstrzygnięcie konkursu „Pejzaże Barczewskie”. została wyłączona

, 2.02.2018

Możliwość komentowania jest wyłączona.