Wielkie świętowanie Barczewa


Weekend w Barczewie był niewątpliwie tłoczny. Na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników Dni Barczewa. Wszystkie parkingi w mieście były wypełnione samochodami przez fanów, wszystkie uliczki, ścieżki, dróżki zostały wydeptane przez tysiące ludzi. Paraliż w mieście…
Zaczynając od miłośników szachów a kończąc po muzykę rockową. Emocje rozpoczęły się już w Skarbcu Kultury Europejskiej gdzie odbył się I Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Barczewa.
Skupienie, powaga i „szach mat”, „król jest martwy”. Rywalizacja była zacięta wśród 93 zawodników i zawodniczek z trzech federacji: Polski, Białorusi oraz Czech.
Turniej wpisał się w ranking światowy, gdyż do Barczewa zjechali zawodnicy, którzy zdobywają liczne medale na arenie krajowej i międzynarodowej. Wśród nich byli m.in. Vice Mistrz Europy Juniorów – Igor Janik oraz brązowa medalistka Mistrzostw Słowacji Juniorów – Magdalena Filipiak
I miejsce zajął zawodnik pochodzący z Grodna (Białoruś) Sergei Zhuck, który zgarną Puchar Burmistrza i nagrodę. Najlepiej grającym barczewianinem został Krzysztof Cis.
A tymczasem atmosfera i energia muzyczna narastała w amfiteatrze, oczekując króla muzyki Disco Polo, Zenka Martyniuka.
Podczas koncertu oczywiście nie zabrakło największych utworów wokalisty min. przeboju „Przez twe oczy zielone”, „Pragnienie miłości”. I choć od stworzenia minęło trochę czasu, to wciąż są lubiane i chętnie śpiewane przez wielu sympatyków disco polo.
Na scenie amfiteatru barczewskim wystąpił również zespół FAJTERS, który pochodzi z Katowic. Zadebiutował na muzycznej scenie disco, klipem do utworu ”Tydzień Kawalerski” a nieco później nagrana przez nich piosenka”Swojszczyzna czyli wina za mało” stała się prawdziwym hitem i wizytówką zespołu. Kolejną ciekawą propozycję był występ od formacji „Na Plus”.
W totalnym szoku były osoby, które próbowały się dostać, a potem „wydostać” z amfiteatru w Barczewie. Ciągle szukamy czegoś dla siebie, ciągle chcemy coś innego. Muzyka Klasyczna? Rozrywkowa? Rock? Wybór gatunków jest ogromny. My sami wybieramy przy jakiej muzyce chcemy się zrelaksować.
Z sobotnich koncertów zapamiętamy wiele… Wielkim przeżyciem był również niesamowity koncert pięciu przystojnych panów z zespołu „Bartek Zdanowicz Band”. I tu warto jest zatrzymać się na chwilę, zespół pokazał nam piękno swojej muzyki poprzez środki artystycznie, bo nie ma tu tańców, wygibasów i sztucznych ogni ale w prostocie…w nich. Od początku zaskarbili sobie sympatię publiczności, bo… było w nich coś optymistycznego. Po prostu. Otaczała ich muzyka, zarażali energią – do tego stopnia, że barczewska publiczność chciała więcej.

A niedziela rozpoczęła się na sportowo i wraz ze wzrostem popularności biegania rośnie ilość biegaczy. W tym roku oprócz głównego biegu wystartował I Bieg dla Dzieci, który cieszył się dużym zainteresowaniem. Organizator przygotował 100 pakietów startowych, które zostały wszystkie rozdane w trzech kategoriach wiekowych:

    K-1 (1-4 lat) 100 m
    K-2 (5-8 lat) 300 m
    K-3 (9-12 lat) 800 m


Dodatkowo osoby biorące udział w „Barczewo Biega” mogły wesprzeć policjanta BOA St.asp. Jacek Kurzeja (funkcjonariusz Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.), który kilka miesięcy temu ciężko zachorował.
Bieg „w środku miasta” był doskonałą okazją i ciekawym przeżyciem zarówno dla sportowców jak i kibiców. Dzięki temu całe rodziny z dziećmi mogły wykorzystać tą okazję i fajnie spędzić część weekendu fundując najmłodszym obcowanie ze sportem bez wielkich wojaży czy wydatków. Zaznaczmy, że bieganie zagrzewa do walki. To naprawdę ma duże znaczenie. Najszybszym biegaczem na dystansie 10 km został Wojciech Kopeć z Swaderek.
Po dekoracji głównej i losowaniu nagród „Barczewo Biega” wystąpiły kabarety min: „Rewers” i „Grupa Rafała Kmity”. Można było zostawić codzienne troski i cieszyć się każdą minutą.
A to nie wszystko co wydarzyło się podczas Dni Barczewa…
Debiut artystów zespołu pt. „Brzoza Kabaret Band” przyciągnął uwagę. Można było nie tylko usłyszeć, jak doskonale są zgrani, ale przede wszystkim zobaczyć, jak bawią się muzyką i cieszą czasem spędzanym na scenie. Popisy muzyczne, docierały do uszu widowni, które były naprawdę rewelacyjne. Późnym wieczorem wystąpiła „Kapela Czerniakowska”, wykonująca utwory z obszaru folkloru miejskiego. Współpracowała min. z Mieczysławem Foggiem.
Tegoroczna oferta Dni Barczewa, była połączeniem światowych gwiazd, wielkich legend polskiej sceny oraz uzdolnionych młodych talentów.
Cóż pozostaje do powiedzenia na koniec?
Dziękujemy za liczną frekwencję, jak również za udział w niezwykłej podróży po świeci dźwięków, kabaretów.

Najlepszą reklamą tego wydarzenia były uśmiechnięte twarze widzów opuszczających amfiteatr. W tym miejscu wypadałoby więc już tylko zaprosić na kolejne wydarzenie.

 

«
»
Możliwość komentowania Wielkie świętowanie Barczewa została wyłączona

, 11.07.2017

Możliwość komentowania jest wyłączona.