Korzystanie z bieżni lekkoatletycznej

, 11.07.2018

Z uwagi na warunki gwarancji dotyczące obiektu w sprawie zagospodarowania zieleni na terenie objętym realizacją I etapu bieżni lekkoatletycznej
nie może być używana do czasu zakorzenienia się zasianej trawy.
W obecnej chwili brak ukorzenienia się trawy powoduje nanoszenie ziemi na w/w bieżnię.
Trwają prace nad przygotowaniem regulaminu oraz inne prace z tym związane.

O WSZELKICH ZMIANACH BĘDZIECIE PAŃSTWO INFORMOWANI

 

Możliwość komentowania Korzystanie z bieżni lekkoatletycznej została wyłączona

Mistrzostwa Polski w kolarstwie

, 27.06.2018

W dniach 22-24 czerwca w Ostródzie odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie. Mieszkanka Barczewa, Małgorzata Jasińska, która na co dzień trenuje i startuje w hiszpańskiej ekipie Movistar, w Ostródzie już po raz czwarty w karierze, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w wyścigu ze startu wspólnego. Dwa dni wcześniej była również najlepsza w jeździe indywidualnej na czas. Wcześniej zwyciężyła Pani Małgorzata triumfowała w latach: 2009, 2010 i 2015.

Gratulujemy !!!!

Autor tekstu
Katarzyna Stasiewicz

    Źródło: PAP Autor: MR 24.06.2018 15:43  Małgorzata Jasiński (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski w kolarstwie została wyłączona

III Bieg Defender

, 27.06.2018

19 czerwca odbył się III Bieg Defender. W tegorocznej edycji biegu udział wzięło ok 400 uczestników i kilkadziesiąt osób, które pomagały przy obstawie biegu, wręczaniu medali oraz kilka, które przez kilka dni budowały przeszkody.
Przeszkody na trasie sprawiły dzieciakom wiele radości, oczywiście było zmęczenie, pot, czasem łzy, ale na samym końcu i tak każdy był szczęśliwy, jeżeli nie tuż po biegu, to na pewno po kilku godzinach radość gościła na twarzach uczestników ( i nie chodzi tu o wynik meczu Polaków).

W tym roku po raz pierwszy udział w biegu mogły wziąć osoby dorosłe. Mimo, że bieg dla dzieci, to dorośli musieli włożyć mnóstwo wysiłku, aby ten bieg ukończyć.

Co roku bieg się rozwija, jest coraz więcej ciekawych przeszkód, trasa jest coraz bardziej wymagająca. Już mamy pomysły na nowe przeszkody w roku następnym.
Zachęcamy osoby, które chciały by nas wesprzeć przy organizacji biegu, przy budowie przeszkód do tego, aby śledziły nasze ogłoszenia w kolejnym roku i żeby nas wspierali. Nikomu nie odmówimy. Robimy to za całkowitą darmochę, dla szczęścia i rozwoju dzieciaków. Poświęcamy swój prywatny czas, często kosztem swoich rodzin, ale mamy nadzieję na wyrozumiałość. “Bo jak nie my to kto?”
Impreza dofinansowana była ze środków gminy Barczewo, gdzie połowa kwoty przeznaczona była na medale, które z pewnością są jednym z najważniejszych elementów imprezy, bo mają “dać motywacyjnego kopa” dla dzieciaków, żeby korzystali z naszych atrakcji warmińskich terenów, odchodzili od multimedialnych gadżetów i spędzali więcej czasu na świeżym powietrzu.

Autor tekstu oraz zdjęć

Adam Dowgiałło

Możliwość komentowania III Bieg Defender została wyłączona

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego

, 27.06.2018

W dniach 31.05.2018r do 03.06.2018r w Zespole Szkół Ekonomicznych w Olsztynie odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego, w których uczestniczyło 50 zawodników w różnych grupach wiekowych.

Szachistka z Barczewa Maja Suraj grała w grupie D-13, gdzie partia trwała około 2,5 godziny. Maja w tej grupie posiada najniższy ranking i kategorie szachową. Maja ma IV kategorie i ranking 1250, a przyszło jej grać z zawodniczką z I kategorią i rankingiem 1800.Mimo, że Maja Suraj była na przegranej pozycji udało się jej wygrać dwie rundy z zawodniczkami z III kategorią. Maja dzielnie walczyła i zdobyła 2 punkty na 7, zajmując 9 miejsce. Były to jej pierwsze Indywidualne Mistrzostwa.

 

Autor zdjęć i tekstu
Krzysztof Cis

Możliwość komentowania Indywidualne Mistrzostwa Województwa Warmińsko- Mazurskiego została wyłączona
1 2 3 4 5 34