TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

, 10.05.2019

Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym dzieci i młodzież z gminy Barczewo

30.05.2019( czwartek)

W Centrum  Kulturalno- Bibliotecznym w Barczewie ul. Słowackiego 5

Godz.9:00 potwierdzenie udziału w turnieju

Godz. 9:15 rozpoczęcie turnieju

Godz. 13:00 zakończenie turnieju i rozdanie nagród

Organizator:

Krzysztof Cis

Zgłoszenie do turnieju do dnia 20.05.2019 pod numerem 514909238 cisu 969@wp.pl sdpr

Możliwość komentowania TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA została wyłączona

Mistrzostwa Świata w szermierce

, 11.04.2019

W dniach od 06 do 12 kwietnia w Toruniu odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w szermierce. Po całym roku ciężkich eliminacji krajowych i światowych udało się zakwalifikować Cezaremu Białeckiemu na ten najbardziej prestiżowy turniej o najwyższym poziomie trudności.
W tym turnieju Czarek reprezentował nasz kraj w szabli. Nasi zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów, dlatego też wynik Czarka 113 miejsce i 15 miejsce drużynowo jest odzwierciedleniem aktualnej sytuacji w męskiej szabli. Dla każdego zawodnika uprawiającego sport udział w Mistrzostwach Świata jest spełnieniem marzeń i celem do którego dążą. Czarek po raz szósty z rzędu zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata, świadczyć może to o jego stabilności i ukształtowanej formie. Dla młodego barczewianina, który rozpoczynał swoją przygodę z szermierką w UKS Hajduczek Olsztyn, wiązało się to
z trudną decyzją przeprowadzki w młodym wieku do Warszawy. Jego determinacja w uprawianiu tego sportu doprowadziła go do sukcesów, które osiągnął reprezentując nasz kraj w Mistrzostwach Świata.

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

dav
Możliwość komentowania Mistrzostwa Świata w szermierce została wyłączona

Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej „2” Dziewcząt

, 29.03.2019

W Hali Zespołu Szkół w Barczewie dnia 29 marca 2019r. odbyły się Półfinał Mistrzostw  Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt (dwójek siatkarskich).  Turniej objęty został Patronatem Burmistrza Barczewa, który ufundował pamiątkowe puchary oraz medale dla zwycięskich drużyn. W zawodach wzięły udział 4 drużyny (SP3 Barczewo, SP z Kętrzyn, SP Bartoszyce, SP 19 Olsztyn).

Końcowe wyniki:

  1. SP Kętrzyn
  2. SP Bartoszyce
  3. SP 19 Olsztyn
  4. SP 3 Barczewo

Mimo zajętego 4 miejsca przez drużynę dziewczyn SP3 prowadzoną przez Pana Rafała Surmańskiego, uważamy za duży sukces, gdyż były najmłodszą drużyną i trenują dopiero 5 miesięcy, dla porównania warto dodać, że zawodniczki zespołu z Kętrzyna trenują prawie 4 lata.

Gratulujemy !!!

Możliwość komentowania Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej „2” Dziewcząt została wyłączona

IV Puchar Polski Seniorów w szabli

, 18.03.2019

W dniu 16 marca w Koninie odbył się IV Puchar Polski Seniorów w szabli. W tym turnieju wystąpił Cezary Białecki barczewianin i zawodnik MUKS Victor Warszawa. Od początku turniej  rozpoczął się dobrze dla barczewianina, gdyż po stoczeniu sześciu walk grupowych zanotował tylko jedną porażę, co dało pewny awans do fazy pucharowej.

Czarek był nie do zatrzymania w drodze do półfinału. Pokonując najpierw kolegę klubowego z MUKS Victor Warszawa, następnie zawodników z AZS AWF Warszawa oraz AZS AWF Katowice. W półfinale spotkał się z obecnym mistrzem Polski seniorów i kolegą klubowym. Zdecydowanym faworytem w tym pojedynku był przeciwnik Czarka i niespodzianki w tym pojedynku nie było. Czarek przegrał tą walkę i zajął ostatecznie bardzo dobre 3 miejsce w Pucharze Polski Seniorów. 

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

sdr
davMożliwość komentowania IV Puchar Polski Seniorów w szabli została wyłączona
1 2 3 4 5 45