Bieg Nowowiejskiego

, 2.07.2019

Dnia 29 czerwca odbył się I Bieg Nowowiejskiego skierowany dla mieszkańców gminy Barczewo. Mieszkańcy mogli wykazać się pomysłowością przebierając się za postacie historyczne związane z Warmią. Każdy uczestnik otrzymał pakiet startowy. O godz. 16.30 na starcie uczestnicy biegu, zamiast typowego odliczania i strzału rozpoczynającego start biegu, mieszkańcy wspólne odśpiewali Hymn Warmii „O Warmio moja miła”. Uczestnik kończący bieg otrzymał pamiątkowy medal, a na wyspie stawu młyńskiego przygotowany został poczęstunek.
Projekt sfinansowany został z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” ze środków projektu grantowego w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Możliwość komentowania Bieg Nowowiejskiego została wyłączona

TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

, 10.05.2019

Zapraszamy do udziału w turnieju szachowym dzieci i młodzież z gminy Barczewo

30.05.2019( czwartek)

W Centrum  Kulturalno- Bibliotecznym w Barczewie ul. Słowackiego 5

Godz.9:00 potwierdzenie udziału w turnieju

Godz. 9:15 rozpoczęcie turnieju

Godz. 13:00 zakończenie turnieju i rozdanie nagród

Organizator:

Krzysztof Cis

Zgłoszenie do turnieju do dnia 20.05.2019 pod numerem 514909238 cisu 969@wp.pl sdpr

Możliwość komentowania TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA została wyłączona

Mistrzostwa Świata w szermierce

, 11.04.2019

W dniach od 06 do 12 kwietnia w Toruniu odbywają się Mistrzostwa Świata Juniorów w szermierce. Po całym roku ciężkich eliminacji krajowych i światowych udało się zakwalifikować Cezaremu Białeckiemu na ten najbardziej prestiżowy turniej o najwyższym poziomie trudności.
W tym turnieju Czarek reprezentował nasz kraj w szabli. Nasi zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów, dlatego też wynik Czarka 113 miejsce i 15 miejsce drużynowo jest odzwierciedleniem aktualnej sytuacji w męskiej szabli. Dla każdego zawodnika uprawiającego sport udział w Mistrzostwach Świata jest spełnieniem marzeń i celem do którego dążą. Czarek po raz szósty z rzędu zakwalifikował się do udziału w Mistrzostwach Świata, świadczyć może to o jego stabilności i ukształtowanej formie. Dla młodego barczewianina, który rozpoczynał swoją przygodę z szermierką w UKS Hajduczek Olsztyn, wiązało się to
z trudną decyzją przeprowadzki w młodym wieku do Warszawy. Jego determinacja w uprawianiu tego sportu doprowadziła go do sukcesów, które osiągnął reprezentując nasz kraj w Mistrzostwach Świata.

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

dav
Możliwość komentowania Mistrzostwa Świata w szermierce została wyłączona

Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej „2” Dziewcząt

, 29.03.2019

W Hali Zespołu Szkół w Barczewie dnia 29 marca 2019r. odbyły się Półfinał Mistrzostw  Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt (dwójek siatkarskich).  Turniej objęty został Patronatem Burmistrza Barczewa, który ufundował pamiątkowe puchary oraz medale dla zwycięskich drużyn. W zawodach wzięły udział 4 drużyny (SP3 Barczewo, SP z Kętrzyn, SP Bartoszyce, SP 19 Olsztyn).

Końcowe wyniki:

  1. SP Kętrzyn
  2. SP Bartoszyce
  3. SP 19 Olsztyn
  4. SP 3 Barczewo

Mimo zajętego 4 miejsca przez drużynę dziewczyn SP3 prowadzoną przez Pana Rafała Surmańskiego, uważamy za duży sukces, gdyż były najmłodszą drużyną i trenują dopiero 5 miesięcy, dla porównania warto dodać, że zawodniczki zespołu z Kętrzyna trenują prawie 4 lata.

Gratulujemy !!!

Możliwość komentowania Półfinał Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Siatkowej „2” Dziewcząt została wyłączona
1 2 3 4 5 45