Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce

, 13.03.2018

W dalekiej Soczi odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce. Do Rosji przyjechali najlepsi szermierze Europy w każdej z 3 broni mianowicie szabli, szpadzie
i florecie. Żeby dostać się na ten turniej trzeba było przez cały sezon prezentować bardzo wysoki poziom i każdy zawodnik musiał przebrnąć eliminacje w poszczególnych krajach, dlatego z każdego kraju mogło startować maksymalnie 4 zawodników i tego zaszczytu dostąpił Cezary Białecki, który mógł nasz kraj reprezentować w szabli. Czarek, który jest bardzo doświadczonym zawodnikiem mimo młodego wieku wiedział, że ten turniej będzie bardzo wymagający, i  tak było. Poziom szermierki w Europie jest bardzo wysoki i dlatego nasi zawodnicy nie byli zaliczani do faworytów. Walki grupowe, które Czarek stoczył dały mu awans do fazy pucharowej, ale ze słabym rozstawieniem ze względu na wygrane tylko 2 walki na 6 stoczonych. W walce pucharowej Czarek od razu trafił na bardzo dobrego zawodnika z Ukrainy, który był zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Mimo to Czarek podjął bardzo wyrównaną walkę i przy dopingu naszej reprezentacji potrafił ten emocjonujący pojedynek wygrać 15-11 i awansował dalej. Następnym przeciwnikiem był reprezentant Francji zaliczany do jednych z lepszych szablistów Europy. Niestety ten pojedynek wygrał francuz i wyeliminował Czarka z dalszej części turnieju. Czarek zakończył turniej jako 32 szablista w Europie. A na pocieszenie dla Czarka jest fakt, że Francuz, który go pokonał został Mistrzem Europy.

Na  Mistrzostwach Europy odbył się również turniej drużynowy w szabli.  Nasza reprezentacja w pierwszym pojedynku pokonała reprezentacje Azerbejdżanu co dało jej awans do najlepszej 8 turnieju. W pojedynku do najlepszej 4 na drodze  stanęła im  reprezentacja Białorusi, która jest wyżej notowana w rankingu światowym i to ona była faworytem. My liczyliśmy na niespodziankę. Niestety nie udało się wygrać, co zamknęło szansę na medal. W walkach o dalsze pozycje przegraliśmy z reprezentacja Włoch i Rumuni. Ostatecznie zajęliśmy 8 miejsce w Europie w szabli w kategorii junior. Turniej ten mimo, że nie przyniósł dla Czarka medalu jest wielkim wyróżnieniem, że zawodnik pochodzący z naszego regionu mieszkający w Barczewie miał możliwość reprezentować nasz kraj na takim turnieju. Miejmy nadzieję, że zawodnicy trenujący, na co dzień w Olsztynie są w stanie osiągnąć takie sukcesy i reprezentować nasz kraj. Żeby osiągnąć taki sukces, jakim jest udział Czarka czterokrotnie na Mistrzostwach Europy i pięciokrotnie na Mistrzostwach Świata potrzebna była praca wielu osób od trenerów, z którymi pracował Czarek – trenerami Adamem Sobczykiem, Kazimierzem Zarębą, Robertem Mrówczyńskim, Krzysztofem Grzegorkiem oraz praca psychologów, fizykoterapeutów bez tych osób udział były nie możliwy, a miejmy nadzieję, że to dopiero początek jego kariery szermierczej.

Autor tekstu oraz zdjęć
Grzegorz Białecki

Możliwość komentowania Mistrzostwa Europy Juniorów w szermierce została wyłączona

Mistrzostwa Polski Tangsoo-do

, 28.02.2018

W dniach 24-25.02.2018 w Wołominie odbyły się Mistrzostwa Polski Tangsoo-do. W zawodach wzięło udział 342 zawodników z 27 klubów z całej Polski.

Na zawody do Wołomina pojechaliśmy skromnym bo tylko 8 osobowym składem, który przywiózł 9 medali. ( 5-1-3) co dało nam w klasyfikacji generalnej wysoki 9 miejsce, wyprzedzając w generalce kluby które miały nawet dwa razy więcej zawodników niż my.

Każdy z uczestników mógł wziąć udział w konkurencjach walk przerywanych, układach tradycyjnych, rozbiciach desek oraz skoku dosiężnym. Trzeba podkreślić, że zawody stały na bardzo wysokim poziomie i każdy medal dosłownie trzeba było ” wyrwać” i w walkach liczył się każdy punkt, a  w układach i rozbiciach nawet 0,1 punkt by to decydowało o podium.

Nasi zawodnicy ze zmiennym szczęściem zdobywali medale.

Biskupiec:
– Wiktor Augustowski – 1 miejsce układy tradycyjne dzieci + 7 cup oraz 3 miejsce w skoku dosiężnym w kategorii dzieci i młodzików – 130 cm.

– Antonina Milewska – 1 miejsce rozbicia desek, dzieci dziewczęta.

– Wojciech Nowakowski – odpadł w ćwierćfinałach w konkurencji walk, natomiast Barbara Budek była blisko podium i zajęła 4 miejsce w konkurencji układów tradycyjnych.

Barczewo:

– Marsel Castalano – 1 miejsce w skoku dosiężnym w kategorii dzieci, 1 miejsce rozbicia młodzicy +7 cup, 3 miejsce walki touch contact młodzicy – 140 cm, 3 miejsce układy tradycyjne młodzicy + 5 cup, TYTUŁ NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA WŚRÓD MŁODZIKÓW.

– Leila Castalano – 2 miejsce w układach tradycyjnych dzieci – 8 cup

– Wiktor Gulbiński odpadł w eliminacjach

Trener:

– Bartosz Zabłotny – 1 miejsce w walkach semi contact + 185 cm seniorzy.

 

Klub Sportowy Egida ma teraz bardzo napięty kalendarz imprez tydzień wcześniej brał udział na Otwartym Pucharze Polski Północnej w Olsztynku, teraz Wołomin, w najbliższą sobotę seminarium szkoleniowe w Piasecznie, a za dwa tygodnie ( 17-18.03) Mistrzostwa Polski Taekwondo w Ostródzie.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  

Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Tangsoo-do została wyłączona

Puchar świata Seniorów w szabli “O szablę Wołodyjowskiego”

, 27.02.2018

W dniach 23-25 luty w Warszawie odbył się najstarszy Puchar Świata w szabli mężczyzn. W tym prestiżowym turnieju miał zaszczyt wystąpić Cezary Białecki pochodzący z Barczewa, obecnie trenujący w MUKS Victor Warszawa. Turniej ten ze względu na swoja renomę i prestiż jest zawsze mocno obsadzony, tak było i w tym roku, gdzie zostało zgłoszonych 203 zawodników z 39 krajów. W tym doborowym towarzystwie wystartowało 19 polaków. Niestety nie byliśmy zaliczani do faworytów. Czarek zmagający się z chorobą i kontuzją nogi stoczył 6 walk grupowych, z których wygrał 2 i do awansu fazy pucharowej zabrakło kilku trafień. Turniej Czarek zakończył na 153 miejscu. Jest to ósmy wynik z reprezentacji Polski. Najlepsze miejsce naszego rodaka to 66 miejsce Jakuba Ocińskiego z Katowic.

Grzegorz Białecki

  

 

Możliwość komentowania Puchar świata Seniorów w szabli “O szablę Wołodyjowskiego” została wyłączona
1 2 3 4 5 27