Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli

W dniach 25-26 marca 2017 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli, są to zawodnicy do lat 23. Wystartował w nich Cezary Białecki zawodnik MUKS Victor Warszawa wywodzący się z Warmii.
Turniej indywidualny

Pierwszy dzień rozpoczął się od walk indywidualnych. Czarek walczył bardzo dobrze
w walkach grupowych na stoczonych
12 walk wygrał 10. Dało mu to pewny awans do fazy pucharowej. Dwie pierwsze walki pucharowe były bardzo wyrównane, ale wygrane przez Czarka, które dały mu awans do najlepszej ósemki turnieju. Walkę o medal Czarek stoczył
z reprezentantem Polski seniorów zawodnikiem z Poznania, tutaj minimalnie Czarek przegrał 15-12 i ostatecznie zajął 7 miejsce.

Turniej drużynowy

Drużyna Czarka MUKS Victor Warszawa walczyła rewelacyjnie, pokonując AZS AWF Katowice, następnie KKSZ Konin II, znalazła się w finale Mistrzostw. Tu przeciwnikiem był KKSZ Konin. Niestety mimo świetnych walk Czarka i kontuzji jednego z jego kolegów nie udało się zdobyć złotego medalu, ale II miejsce w tak prestiżowym turnieju jest wielkim osiągnięciem Czarka. Jest to szósty medal z Mistrzostw Polski, z różnych kategorii wiekowych i tym sposobem Czarek jest jednym z bardziej utytułowanych szablistów
z Warmii.

Grzegorz Białecki

«
»
Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli została wyłączona