Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli

, 28.03.2017

W dniach 25-26 marca 2017 r. w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli, są to zawodnicy do lat 23. Wystartował w nich Cezary Białecki zawodnik MUKS Victor Warszawa wywodzący się z Warmii.
Turniej indywidualny

Pierwszy dzień rozpoczął się od walk indywidualnych. Czarek walczył bardzo dobrze
w walkach grupowych na stoczonych
12 walk wygrał 10. Dało mu to pewny awans do fazy pucharowej. Dwie pierwsze walki pucharowe były bardzo wyrównane, ale wygrane przez Czarka, które dały mu awans do najlepszej ósemki turnieju. Walkę o medal Czarek stoczył
z reprezentantem Polski seniorów zawodnikiem z Poznania, tutaj minimalnie Czarek przegrał 15-12 i ostatecznie zajął 7 miejsce.

Turniej drużynowy

Drużyna Czarka MUKS Victor Warszawa walczyła rewelacyjnie, pokonując AZS AWF Katowice, następnie KKSZ Konin II, znalazła się w finale Mistrzostw. Tu przeciwnikiem był KKSZ Konin. Niestety mimo świetnych walk Czarka i kontuzji jednego z jego kolegów nie udało się zdobyć złotego medalu, ale II miejsce w tak prestiżowym turnieju jest wielkim osiągnięciem Czarka. Jest to szósty medal z Mistrzostw Polski, z różnych kategorii wiekowych i tym sposobem Czarek jest jednym z bardziej utytułowanych szablistów
z Warmii.

Grzegorz Białecki

Możliwość komentowania Mistrzostwa Polski Młodzieżowców w szabli została wyłączona

10 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo

, 23.03.2017

10 medali (12 miejsce w klasyfikacji generalnej na 28 klubów) zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Egida podczas Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Taekwondo ZSPUT, które odbyły się w Krakowie w dniach 18-19.03. 2017 r.

Na zawodach wzięło udział blisko 630 zawodników z całej Polski oraz zawodnicy z Austrii i Litwy. Zawody odbyły się w miejscu gdzie przygotowują się olimpijczycy (hala sportowa w OSiR Kolna).

Klub Sportowy Egida  reprezentowało 11 zawodników, którzy zdobyli 10 medali ( 5 złotych, 5 srebrnych).

Pierwszego dnia rywalizację zaczęli najmłodsi zawodnicy w konkurencjach walk soft stick, walk touch contact, układów tradycyjnych, technik specjalnych oraz technik szybkościowych w swojej grupie wiekowej. :

• Wiktor Augustowski zdobył dwa medale: zdobył 1 miejsce i zarazem obronił Mistrzostwo Polski w konkurencji układów formalnych oraz 2 miejsce w technikach szybkościowych w kategorii dzieci – 8 lat chłopcy.
  • Marsel Castalano zdobył 4 medale: złoto w konkurencji układów formalnych i (obronił mistrzowski tytuł sprzed roku), złoto w konkurencji walk soft stick ( wygrał walkę finałową 12:11), złoto w technikach szybkościowych oraz srebro w technikach specjalnych. Ponad to Marsel wśród wszystkich dzieci został wybrany najlepszym zawodnikiem zawodów.
  • Maja Staniszewska, zdobyła srebrny medal, wygrywając 3 pojedynki uległa w finale Emili Kozioł z Częstochowy. Maja przegrała z Emilą również w finale na ostatnich Mistrzostwach Świata.
  • Antonina Milewska debiutantka wywalczyła srebrny medal w technikach szybkościowych.
  • Tego dnia rywalizowali również: Wiktor Gulbiński oraz Laila Castalano, niestety przegrali oni w eliminacjach i wrócili bez medalu. Był to debiut Wiktora i Leili na tak dużej imprezie. Wiktor o włos był od medalu jednak w rundzie finałowej widać było że się zestresował i zajął najgorsze miejsce dla sportowca czyli 4 .

W drugim dniu do rywalizacji stanęli starsi zawodnicy, kadeci juniorzy i seniorzy:

• Kadet, Kacper Oleszczak, który po dwóch dobrych walkach w semi contact, uległ w ćwierćfinale zawodnikowi TSD Pionki, Kacprowi również nie udało się zdobyć medalu w walkach light contact gdzie przegrał w 2 walce eliminacyjnej.
  • Klaudia Argalska, która po bardzo wyrównanych walkach również skończyła swój udział na eliminacjach.
  • Senior, Wojciech Jarosz zdobył 1 miejsce w technikach specjalnych skacząc 255 cm, niestety nie udało mu się zdobyć medalu w konkurencji walk chodź był bardzo blisko w light contact gdzie przegrał walkę o 3 miejsce.

Senior, Bartosz Zabłotny zdobył 2 miejsce w bardzo silnej i obsadzonej kategorii seniorów – 180 cm w walkach semi contact, w eliminacjach przebrnął przez 5 pojedynków i dopiero po 3 rundowym pojedynku przegrał 8:5 z zawodnikiem gospodarzy.

Możliwość komentowania 10 medali na Mistrzostwach Polski Taekwondo została wyłączona

Runda wiosenna Ligii Orkęgowej gr.I

, 20.03.2017

W sobotę 18 marca Gminny Klub Sportowy Pisa Barczewo rozpoczęła się  kolejka rundy wiosennej. Na meczu wyjazdowym drużyna GKS PISA Barczewo wygrała 2:1 z  MLKS Czarni-Unia Olecko. Bramki dla GKS PISA Barczewo strzelili: Rafał Kowszun (44 min.) oraz Artur Kostrubski (60 min.)

Gratulujemy wygranej i zapraszamy do kibicowania kolejnego meczu, który odbędzie się 25 marca 2017r. (sobota) o godz. 15:30 na boisku piłkarskim przy u. Wojska Polskiego. Przeciwnikiem GKS PISA Barczewo będzie KS Pojezierze Prostki.