Koniec Roku Szkolnego 2016/2017

, 23.06.2017

Galowe ubrania, kwiaty.. i deszcz za oknami. Koniec roku szkolonego. Koniec nauki przez 70 dni. Te 70 dni do dyspozycji – tylko dla Was.
Czas na odpoczynek, czas na podróże te małe i duże…:)
Gratulacje dla wszystkich uczniów, że tak łatwo nie poddali się i dalej walczą o swój rozwój intelektualny. Może nie wszystkie zadania, oczekiwania zostały spełnione ale liczy się to że Jesteście. Powodzenie i bezpiecznych wakacji:)
Ps. Rozpoczęło się już stopniowe wygaszanie gimnazjów – w tym roku nie prowadzono do nich rekrutacji. W roku szkolnym 2018/2019 gimnazja opuści ostatni rocznik kończący klasy III. Od 1 września 2019 r. gimnazjów nie będzie już w ustroju szkolnym.

Możliwość komentowania Koniec Roku Szkolnego 2016/2017 została wyłączona

Łosiery 2017 w Barczewie

, 19.06.2017

Powrót do warmińskich i lokalnych tradycji sprzed 400 lat. Barczewskie Łosiery z okazji VI Franciszkańskiego Festynu Rodzinnego znowu zawitały w Barczewie.
Od ponad czterystu lat, 13 czerwca jest w Barczewie szczególnym dniem, związanym z uroczystością odpustową św. Antoniego Padewskiego. Od czasu, kiedy kościół św. Andrzeja Apostoła został odnowiony przez biskupa warmińskiego, kardynała Andrzeja Batorego i dobudowano do niego boczną kaplicę św. Antoniego, do Barczewa zaczęły zdążać liczne rzesze wiernych.
W tym roku Pielgrzymi przybyli z Odryt, Jedzbarka, Wrócikowa, Przodkowa, Krupolin.
Zapraszamy na fotorelację z uroczystości 🙂

Możliwość komentowania Łosiery 2017 w Barczewie została wyłączona

KOLEJNA NAGRODA DLA SKARBCA KULTURY EUROPEJSKIEGO

, 12.06.2017

 

Podwójny sukces w ciągu miesiąca dla miasta Barczewa

Miło nam donieść, że SKARBIEC KULTURY EUROPEJSKIEJ otrzymał nagrodę główną za najlepszy projekt miast sieci Cittaslow!. Jako jedno z dwóch polskich miast, Barczewo zostało LAUREATEM nagrody w międzynarodowym konkursie „Chiocciola Orange” („Pomarańczowego Ślimaka”) na „najlepsze praktyki w miastach Cittaslow 2017”.

12 maja podczas Zgromadzenia Ogólnego Cittaslow w Goolvie (Australia) odbyło się oficjalne wręczenie nagrody. W imieniu Barczewa odebrał Marszałek Województwa, pan Gustaw Marek Brzezin. Natomiast 9 czerwca w czasie konferencji w Ełku, nagroda została przekazana panu Burmistrzowi Barczewa Lechowi Nitkowskiemu z rąk pana Marcina Kuchcińskiego, członka Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Poniżej przedstawiamy krótkie uzasadnienie z prac Komisji Konkursowej:

Projekt odnowy i rewitalizacji postewngelickiego kościoła i ogrodu Franciszkanów wokół niego, stanowi bardzo ważny przykład neo-gotyckiej architektury zarówno w Polsce, jak i w Europie. W idealnym stylu zgodnie z ideą Cittaslow, Barczewo zrekonstruowało „cząstkę duszy” swojego miasta, niezależnie od wartości architektonicznych, przedstawia ono teraz ogromna wartość jako obiekt różnego zastosowania (wydarzenia kulturalne, muzyczne, wystawy sztuki lokalnej).”

 

Możliwość komentowania KOLEJNA NAGRODA DLA SKARBCA KULTURY EUROPEJSKIEGO została wyłączona
1 2 3 4 5 45